Spring Honors Day Awards

Asian Studies Award..............................Katherine A. McGarry, Laura M. Symborski
Betty M. Barnes Memorial Award in Biology................................Lindsey A. Parker
John Edgar Baublitz Pi Lambda Sigma Awards
Economics.............................................................................Kristina V. Marinova
Management..........................................................................Marisa M. Tokarsky
Political Science........................................................................ Denitsa D. Koleva
C. E. and Mary G. Bilheimer Memorial Award............................Andrea L. Cortese
Biochemistry/Molecular Biology Award....................Jaclyn M. D'Innocenzi, Sarah E. Fritz
Suzanne Elizabeth Clark Award.................J. Aaron Lawson, Alexandra M. Pagano
Anna Julia Cooper/W.E.B. DuBois/Cheikh Anta-Diop
Award for Academic Excellence in Africana Studies...................... Lawrese E. Brown
Chan L. Coulter Philosophy Award..................Andrew J. Furman, Celie L. Katovitch
Robert E. Curtis Award...Mara M. Fedeles, Lindsey A. Kowalsky, Christopher J. Rauch
Sor Juana Ines de la Cruz Awards in Spanish.......Jade D. Dunhour, Evan C. Rothera
Dwight D. Eisenhower Society/R.M. Hoffman Family
Memorial Prize in Economics....................................................... Brian R. Lemak
Dwight D. Eisenhower Society/R.M. Hoffman Family
Memorial Prize in Management...............................................Nicholas W. Kukla
Lena S. Fortenbaugh Memorial Prize in German.............................. Calynn Dowler
French Cultural Counselor's Award...................Hilary L. Green, Elizabeth A. Patterson
Holly Gabriel Memorial Award...................................................Kaitlin V. Kennedy
Gettysburg College Award in History....................................Jennifer A. Giambrone
Graeff English Prize.......................................................................Kerrin E. Epstein
Lou Hammann Award in Interdisciplinary Study..........................Celie L. Katovich
Miller-Mara Senior Prize in Physics................................... David A. Yager-Elorriaga
Samuel A. Mudd Psychology Award............................................ Andrew J. Furman
Nicholas Prize in Religion..........................................Dale D. Beshore, Scott T. Erich
Clair B., Mary E., and Constance Noerr (Baker)
Memorial Award....................................................................Kerrin E. Epstein
Pi Sigma Alpha Award..................................................................Michelle M. Spatz
Jeffrey Pierce Memorial Award....................................................... Evan C. Rothera
Henry Schneider III Award in German.......Katie N. Chandler, Anne Marie Wheeler
Shaffer Prize in Classical Studies...................................................... Allyson R. King
Sigma Alpha Iota College Honor Award.................................... Lyndsey D. Hooper
Sigma Alpha Iota Scholastic Award............................. Kassandra T. Flamouropoulos
Stine Chemistry Prize............................................Suzanne E. DiNello, Sara A. Moyer
Earl Kresge Stock Writing Prizes
Humanities...............................................................................Matthew R. Gross
Sciences............................................................................................Sarah E. Fritz
Dr. George W. Stoner Award........................................................... James W. Klunk
Superior Scholarship in Computer Science Award........................Alexander S. Dick
Wall Street Journal Student Achievement Award........................Timothy W. Kurpis
Robert F. Zellner Music Education Award...............................Caterina A. Mainardi
Earl E. Ziegler Senior Mathematics Award........................ David A. Yager-Elorriaga
John B. Zinn Chemistry Research Award.....................Olivia R. Cromwell, Stephanie J. Maiocco
Marion Zulauf Poetry Prize..........................................................Celie L. Katovitch


****************************************************


Charles W. Beachem Athletic Award..........................................Timothy W. Kurpis
John M. Colestock Student Leadership Award......................Sebastian M. DiNatale
Gettysburg College Senior Prize........................................................Sneha Shrestha
Emma E. Snellings
Gettysburg College Student Leadership Award.............................Melissa E. Arsenie
Henry W. A. Hanson Award....................................................... Katherine M. Haas
Andrew C. Reed
Karl J. Mattson Service Award..................................................................Sara F. Fry
Mary L. Laphen
Franklin Moore Award..................................................................... Atlang Mompe
Muhlenberg Goodwill Prize.............................................. Alexander R. Hoffmaster
Edwin and Leander M. Zimmerman Senior Prize....................... Sarah J. Woodbury